Çalışma Saatleri 09:00 - 18:00
Türkiye/Ankara
05383103962
second-hero

"Yargıtay İçtihatları (İçtihadı Birleştirme, Hukuk Genel Kurulu Ve Özel Daire Kararları) Davanın Kazanılmasında Yüzde Yüz Önemlidir."

- Avukat Selahattin Canbolat

Selahattin Canbolat

Hakkımızda

Milli irade ilkesi, toplumun kendi yaşamını ve geleceğini kendisinin belirlemesi, bir başka deyişle kendi kendini yönetmesidir. Bu ilkeye göre toplumsal hayat hakkındaki kararlar, toplumun tümünün katılımı ile ve ortak akılla verilir. Her hangi bir kişi, zümre ya da sınıfın toplum adına ve topluma rağmen karar verme yetkisi yoktur. Hiç kimse, grup ya da sınıf, toplumun genel çıkarlarını belirleme hususunda diğerlerinden üstün ya da önde değildir.Elbette gelişmiş ve üst seviyede bütünleşmiş ve devlet şeklinde örgütlenmiş toplumlarda, her bir bireyin yönetime ve karar alma mekanizmasına doğrudan doğruya katılma imkânı yoktur: Toplumların büyüklüğü, doğrudan katılımı fiilen imkânsız hale getirmektedir. Bu sebeple, millet adına karar alma ve yönetme yetkisi kullanacak organların belirlenmesi ve bu organların doğrudan millet tarafından seçilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Hukukta 40.yıl sertifikamız

Hukukta 40. Yılımız

Milli irade ilkesi, toplumun kendi yaşamını ve geleceğini kendisinin belirlemesi, bir başka deyişle kendi kendini yönetmesidir. Bu ilkeye göre toplumsal hayat hakkındaki kararlar, toplumun tümünün katılımı ile ve ortak akılla verilir.

Her hangi bir kişi, zümre ya da sınıfın toplum adına ve topluma rağmen karar verme yetkisi yoktur.

Fotoğraflarımız